Embassy of Sweden in Czechia

Filmový festival v Karlových Varech se chýlí ke konci a jsme rádi, že tu švédský film opět zanechal stopu. 🇸🇪🎥 Angelika Abramovitch sklidila se svým krátkým filmem Ba-binec (@tjejtoan4ever) úspěch (uživatelka MathLover na serveru CSFD.cz napsala: „Za mě zatím nejlepší film festivalu. Při diskuzi jsem zjistila, že přijetí ženským publikem bylo mnohem lepší než mužským… 3 příběhy – neopětovaná láska, sesterství a “mateřství” a “ženské’ pomluvy. To vše během 20 minut výborně graduje.“) a film vyvolal dlouhou a vášnivou debatu o postavení žen ve společnosti, kterému je například počet dámských toalet na mnoha místech zajímavou paralelou.
Jako o jednom z největších hitů festivalu se pochopitelně mluví o novém snímku Rubena Östlunda Trojúhelník smutku, který osobně přijel uvést charismatický a svérázný Zlatko Burić, jehož postavu po zhlédnutí filmu dlouho nedostanete z hlavy. Těšíme se na českou distribuční premiéru!
📷: Film Servis Festival Karlovy Vary @kviff
@angelikaabramovitch @europeanfilmpromotion @swedishfilm @svenskafilminstitutet #SwedishFilm #FutureFrames2022

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • February 1, 2023

Latvijas vēstniecība Čehijā / Lotyšské velvyslanectví v České republice

  • Hans Weber
  • February 1, 2023

Embassy of the Netherlands in the Czech Republic

  • Hans Weber
  • February 1, 2023

Izrael v České republice

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close