Embassy of Sweden in Czechia

Filmový festival v Karlových Varech se chýlí ke konci a jsme rádi, že tu švédský film opět zanechal stopu. 🇸🇪🎥 Angelika Abramovitch sklidila se svým krátkým filmem Ba-binec (@tjejtoan4ever) úspěch (uživatelka MathLover na serveru CSFD.cz napsala: „Za mě zatím nejlepší film festivalu. Při diskuzi jsem zjistila, že přijetí ženským publikem bylo mnohem lepší než mužským… 3 příběhy – neopětovaná láska, sesterství a “mateřství” a “ženské’ pomluvy. To vše během 20 minut výborně graduje.“) a film vyvolal dlouhou a vášnivou debatu o postavení žen ve společnosti, kterému je například počet dámských toalet na mnoha místech zajímavou paralelou.
Jako o jednom z největších hitů festivalu se pochopitelně mluví o novém snímku Rubena Östlunda Trojúhelník smutku, který osobně přijel uvést charismatický a svérázný Zlatko Burić, jehož postavu po zhlédnutí filmu dlouho nedostanete z hlavy. Těšíme se na českou distribuční premiéru!
📷: Film Servis Festival Karlovy Vary @kviff
@angelikaabramovitch @europeanfilmpromotion @swedishfilm @svenskafilminstitutet #SwedishFilm #FutureFrames2022

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • September 30, 2022

Will Erdogan head to the EU summit in Prague? Ankara’s ambassador says the relationship with Brussels should strengthen

  • Hans Weber
  • September 30, 2022

Latvijas vēstniecība Čehijā / Lotyšské velvyslanectví v České republice

  • Hans Weber
  • September 30, 2022

Der Prager Zoo eröffnet ein neues Zuhause für Gorillas

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close