Embassy of Sweden in Czechia

Letošní Designblok přinesl další ročník přehlídky závěrečných prací studentů designu z celé Evropy. 🇪🇺🤩 Švédsko mělo po dlouhé době zástupce, a to hned dvě mladé módní návrhářky z prestižní stockholmské Beckmans College of Design.
Představujeme první z nich: Alice Svensson Brostedt vyslala do Prahy svou kolekci CHILDHOOD NOSTALGIA.
„Nostalgie znamená tesknou, ale příjemnou touhu vrátit se domů nebo k něčemu ztracenému, zejména touhu po určitém prostředí.
Často cítím nostalgii, když si prohlížím stará fotoalba a vzpomínám na svá dětská léta. Na všechny dojmy, dobré i špatné, a jak jsem předmětům a prostředí kolem sebe přidávala různou hodnotu.
Ve své diplomové kolekci jsem převedla odkazy na textilní a interiérový design do konkrétních oděvů. Mnoho látek jsem utkala ručně doma na tkalcovském stavu, mým záměrem totiž bylo interpretovat typický domácí textil módním kontextem. Mým cílem bylo vnést do výběru barev i materiálů jistý druh melancholie. Detaily, tvar a silueta oděvu vycházejí především z interiérových předmětů a mají částečně symbolizovat ženskost s prvky hravosti, ale také brnění, které má chránit před vším těžkým, co člověk v dětství prožil.“
„Tvorba Alice u poroty silně zarezenovala, byť konkurence byla letos silná,“ prozradila koordinátorka #DiplomaSelection Alžběta Gabrielová.

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • July 19, 2024

Korean Embassy in Prague

  • Hans Weber
  • July 19, 2024

India In Czech Republic (Embassy of India, Prague)

  • Hans Weber
  • July 19, 2024

Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close