A hippie rally in Hawaii captured in photos from the 1970s.

Dům U Kamenného zvonu
Dům U Kamenného zvonu

John Wehrheim zachytil na svých fotografiích ze 70. let minulého století život hippies v Taylor Campu na havajském ostrově Kauai. Výstava jeho snímků je nyní  k vidění v evropské premiéře  v galerii v Domě U Kamenného zvonu v Praze. Taylor Camp, založený bratrem herečky Elizabeth Taylorové, bývá považován za jeden ze zásadních symbolů éry hippies.

Wehrheim se do kempu, který se postupně proměnil v osadu, poprvé dostal v roce 1971. “Učil jsem tehdy fotografii na blízké nově zřízené univerzitě. Zároveň jsem pracoval na oficiální zakázce pro místní úřady – měl jsem nafotografovat výpravnou knihu o historické architektuře na Havaji. Díky této práci jsem se dostal i do míst, kde stál Taylor Camp,” vypráví Wehrheim. “Lidé i jejich stavby mě tam velmi zaujali a navrhl jsem, jestli by také nemohli být v knize,” říká. To  zadavatelé odmítli a tak se fotograf rozhodl, že téma hippies zpracuje ve vlastní publikaci.
Osada hippies fungovala až do roku 1997, kdy ji úřady násilně uzavřely a tamní stavby nechaly shořet. Na výstavě jsou k vidění i snímky dokumentující tento zánik.
“Odkaz fotografií Johna Wehrheima je dnes ještě aktuálnější, než když jsme začali pracovat na přípravě této výstavy. Heslo hippies Make Love, Not War, platí v současné situaci dvojnásob,” řekla kurátorka Magdalena Juříková.
JK

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • May 22, 2024

Norwegian Embassy in Prague

  • Hans Weber
  • May 22, 2024

Embassy of Kazakhstan to the Czech Republic

  • Hans Weber
  • May 22, 2024

Izrael v České republice

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close