Embassy of Kazakhstan to the Czech Republic

Čeští odborníci ocenili Projev prezidenta К.Tokajeva
Praha, 7. dubna 2022 – Velvyslanectví Kazachstánu uspořádalo kulatý stůl se senátory Parlamentu ČR, českou veřejností, Klubem přátel Kazachstánu, zástupci kultury, školství a médií, na kterém se diskutovalo o poselství prezidenta K. K. Tokajeva: “Nový Kazachstán: Cesta obnovy a modernizace”.
Kazachstánští diplomaté seznámili účastníky akce s reformami modernizace politického systému země a zdůraznili, že současný program politických reforem symbolizuje začátek nové etapy politického vývoje Kazachstánu.
Čeští odborníci projevili velký zájem o nový politický program, který je pokračováním kurzu k další demokratizaci Kazachstánu. Konkrétně člen Senátu J. Doubrava ve svém projevu uvedl: “Úkoly navržené v projevu vypadají velmi významně z hlediska jejich nesmírnosti a ambicióznosti, jsem si více než jist, že kazašský lid bude schopen dosáhnout všech cílů stanovených v projevu. Nejdůležitější je mít potřebnou politickou vůli, a mě jako senátora českého parlamentu zkušenosti Kazachstánu určitě zajímají, jsou zajímavé a odvážné. Jsem přesvědčen, že Kazachstán si i v budoucnu udrží vysoký hospodářský růst navzdory probíhající krizi světové ekonomiky.”
Svetozar Plesnik, generální ředitel Pražský zpravodaj, ve svém projevu uvedl: “Poselství prezidenta Tokajeva lze označit za historické, protože je zcela věnováno politickým reformám; úkoly jsou odvážné, jsem si jist, že prezident Tokajev je odhodlán jich dosáhnout. Zavedený systém politické modernizace přispívá k vytvoření konstruktivního dialogu a vytváří podmínky pro lepší realizaci mnoha sociálních a ekonomických úkolů.”
Na závěr akce proběhla konstruktivní výměna názorů na hlavní ustanovení prezidentova projevu.
Source

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • February 27, 2024

GalaEvening MBE

  • Hans Weber
  • February 26, 2024

Generous Hearts, Empty Wallets: The Czech Republic’s Culture of Peer-to-Peer Lending

  • Hans Weber
  • February 26, 2024

Know Your Rights: Landlords Cannot Restrict These Tenant Rights

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close