Embassy of Kazakhstan to the Czech Republic

Vážení spoluobčané Republiky Kazachstán!

Další informace k předchozímu oznámení o zrušení epidemiologických omezení mezi Kazachstánem a Českou republikou.
V současné době Velvyslanectví Republiky Kazachstán v České republice pokračuje v práci na dalším posilování bilaterálních vztahů ve všech oblastech: obchodně-ekonomické, politické a kulturní a humanitární spolupráci. Kazašští diplomaté vykonali rozsáhlou práci na obnovení cestovního režimu našich občanů. Spolupracovalo se státními orgány České republiky, zejména s Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Hospodářskou komorou. Na základě této práce se vláda České republiky rozhodla obnovit všechny typy víz a zcela zrušit karanténní omezení pro Republiku Kazachstán. Na základě výše uvedeného konstatujeme, že toto opatření, které Velvyslanectví Kazachstánu přijalo společně s českou vládou, bude aktivně rozvíjet nejen ekonomický směr mezi oběma zeměmi, ale také obnovit úzkou spolupráci v oblasti kulturní interakce: koncerty, výstavy, festivaly atd.
Rádi bychom zdůraznili, že Velvyslanectví Kazachstánu v současné době spolupracuje s Ministerstvem průmyslu a inovačního rozvoje na obnovení přímých letů mezi Kazachstánem a Českou republikou.
Od 9. dubna 2022 jsou rozhodnutím vlády ČR zrušena veškerá protiepidemická omezení zavedená v rámci boje proti pandemickému koronaviru pro vstup na území ČR ze zahraničí. Již není nutné předkládat doklad o negativním testu na koronavirus, o předchozím onemocnění nebo o očkování. Také již nebude nutné vyplňovat přihlašovací formulář.
Velvyslanectví České republiky v Republice Kazachstán zase obnovilo přijímání dokladů pro krátkodobá schengenská víza pro různé cestovní účely (turistika, lékařské ošetření, obchodní účely).

Velvyslanectví Republiky Kazachstán
v České republice
Source

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • September 26, 2023

Tschechien und sein Pfandsystem

  • Hans Weber
  • September 26, 2023

Tschechische Armee modernisiert Luftverteidigung mit neuen MADR-Radaren

  • Hans Weber
  • September 26, 2023

Prager Derby endet 1:1-Unentschieden: 11-mal Gelb und 2-mal Rot

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close