Embassy of Kazakhstan to the Czech Republic

Vážení spoluobčané Republiky Kazachstán!

Další informace k předchozímu oznámení o zrušení epidemiologických omezení mezi Kazachstánem a Českou republikou.
V současné době Velvyslanectví Republiky Kazachstán v České republice pokračuje v práci na dalším posilování bilaterálních vztahů ve všech oblastech: obchodně-ekonomické, politické a kulturní a humanitární spolupráci. Kazašští diplomaté vykonali rozsáhlou práci na obnovení cestovního režimu našich občanů. Spolupracovalo se státními orgány České republiky, zejména s Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Hospodářskou komorou. Na základě této práce se vláda České republiky rozhodla obnovit všechny typy víz a zcela zrušit karanténní omezení pro Republiku Kazachstán. Na základě výše uvedeného konstatujeme, že toto opatření, které Velvyslanectví Kazachstánu přijalo společně s českou vládou, bude aktivně rozvíjet nejen ekonomický směr mezi oběma zeměmi, ale také obnovit úzkou spolupráci v oblasti kulturní interakce: koncerty, výstavy, festivaly atd.
Rádi bychom zdůraznili, že Velvyslanectví Kazachstánu v současné době spolupracuje s Ministerstvem průmyslu a inovačního rozvoje na obnovení přímých letů mezi Kazachstánem a Českou republikou.
Od 9. dubna 2022 jsou rozhodnutím vlády ČR zrušena veškerá protiepidemická omezení zavedená v rámci boje proti pandemickému koronaviru pro vstup na území ČR ze zahraničí. Již není nutné předkládat doklad o negativním testu na koronavirus, o předchozím onemocnění nebo o očkování. Také již nebude nutné vyplňovat přihlašovací formulář.
Velvyslanectví České republiky v Republice Kazachstán zase obnovilo přijímání dokladů pro krátkodobá schengenská víza pro různé cestovní účely (turistika, lékařské ošetření, obchodní účely).

Velvyslanectví Republiky Kazachstán
v České republice
Source

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • April 23, 2024

Britské velvyslanectví v Praze – British Embassy Prague

  • Hans Weber
  • April 23, 2024

Norwegian Embassy in Prague

  • Hans Weber
  • April 23, 2024

Embassy of Mongolia to the Czech Republic

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close