Embassy of Kazakhstan to the Czech Republic

Česká expertní veřejnost pozitivně zhodnotila Poselství prezidenta K.Tokajeva
Praha, 15. září 2022 – Velvyslanectví Republiky Kazachstán v České republice uspořádalo kulatý stůl: “Diskuze k Poselství prezidenta Kazachstánu lidu Kazachstánu: “Spravedlivý stát. Jeden národ. Prosperující společnost” za účasti české veřejnosti, “Klubu přátel Kazachstánu” z řad zástupců kultury, školství a médií.
Kazašští diplomaté podrobně představili hlavní body prezidentova poselství a reformy modernizace politického systému země.
Čeští odborníci projevili velký zájem o nový politický program prezidenta, který je pokračováním kurzu další demokratizace Kazachstánu. Právě člen Senátu Parlamentu Jalaludik ve svém projevu uvedl: “Úkoly stanovené v Poselství vypadají svým rozsahem a ambicemi významně, jsem více než přesvědčen, že kazašský národ bude schopen dosáhnout všech cílů stanovených v Poselství. Návrhy prezidenta Kazachstánu na uspořádání předčasných prezidentských voleb jsou v současné fázi vývoje země aktuální a nezbytné. Rád bych zdůraznil potřebnou politickou vůli a jako člena českého Senátu mě zkušenosti Kazachstánu určitě zajímají.”
Novinářky České federální televize D. Vrestalová a D. Stomatová ve svých vystoupeních poznamenaly: “V poselství K. Tokajeva jsou odvážné úkoly, je definován program dalšího rozvoje sociálních reforem ve sféře školství, zdravotnictví, jsme si jisti, že kazašský lid je odhodlán k jejich realizaci. Vybudovaný systém politické modernizace v Kazachstánu přispívá k vytvoření konstruktivního dialogu a vytváří nezbytné příznivé podmínky pro lepší realizaci mnoha sociálních a ekonomických úkolů.”
Na závěr akce proběhla konstruktivní výměna názorů na hlavní ustanovení prezidentova poselství.

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • May 26, 2023

Prague Welcomes Summer Temperatures: Natural Swimming Areas Open for Season

  • Hans Weber
  • May 26, 2023

Community Celebrations in District Six: Honoring Life Milestones

  • Hans Weber
  • May 26, 2023

Sunny Weekend Ahead with Below-Average Temperatures

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close