Embassy of Kazakhstan to the Czech Republic

Česká expertní veřejnost pozitivně zhodnotila Poselství prezidenta K.Tokajeva
Praha, 15. září 2022 – Velvyslanectví Republiky Kazachstán v České republice uspořádalo kulatý stůl: “Diskuze k Poselství prezidenta Kazachstánu lidu Kazachstánu: “Spravedlivý stát. Jeden národ. Prosperující společnost” za účasti české veřejnosti, “Klubu přátel Kazachstánu” z řad zástupců kultury, školství a médií.
Kazašští diplomaté podrobně představili hlavní body prezidentova poselství a reformy modernizace politického systému země.
Čeští odborníci projevili velký zájem o nový politický program prezidenta, který je pokračováním kurzu další demokratizace Kazachstánu. Právě člen Senátu Parlamentu Jalaludik ve svém projevu uvedl: “Úkoly stanovené v Poselství vypadají svým rozsahem a ambicemi významně, jsem více než přesvědčen, že kazašský národ bude schopen dosáhnout všech cílů stanovených v Poselství. Návrhy prezidenta Kazachstánu na uspořádání předčasných prezidentských voleb jsou v současné fázi vývoje země aktuální a nezbytné. Rád bych zdůraznil potřebnou politickou vůli a jako člena českého Senátu mě zkušenosti Kazachstánu určitě zajímají.”
Novinářky České federální televize D. Vrestalová a D. Stomatová ve svých vystoupeních poznamenaly: “V poselství K. Tokajeva jsou odvážné úkoly, je definován program dalšího rozvoje sociálních reforem ve sféře školství, zdravotnictví, jsme si jisti, že kazašský lid je odhodlán k jejich realizaci. Vybudovaný systém politické modernizace v Kazachstánu přispívá k vytvoření konstruktivního dialogu a vytváří nezbytné příznivé podmínky pro lepší realizaci mnoha sociálních a ekonomických úkolů.”
Na závěr akce proběhla konstruktivní výměna názorů na hlavní ustanovení prezidentova poselství.

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • February 28, 2024

We live in gastronomy – MAKRO CZECH GASTRO FEST

  • Hans Weber
  • February 28, 2024

Birell is changing the Czech market for non-alcoholic radlers- introduced caffeine-containing drinks

  • Hans Weber
  • February 28, 2024

Swimmer Kubova ended her career.

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close