Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Komentář Ministerstva zahraničních věcí Ukrajiny ohledně ruských plánů na uspořádání pseudoreferenda na dočasně okupovaných územích Ukrajiny
Ukrajina pečlivě sleduje přípravy Ruské federace k pořádání na dočasně okupovaných územích Ukrajiny tzv. „referend“.
Tyto falešné plebiscity nebudou mít žádné právní důsledky. Nezmění ani administrativně-teritoriální strukturu ani mezinárodně uznávané hranice Ukrajiny.
Ukrajina a mezinárodní společenství tato referenda neuznávají, nepovažují je za legitimní a takové, které můžou mít právní dopady.
Považujeme ruské přípravy pseudoreferend stejně jako nucenou pasportizaci obyvatel na dočasně okupovaných ukrajinských územích za další pokus Ruska o legitimizaci důsledků jeho agrese proti Ukrajině.
Bez ohledu na to, kolik nelegitimních voleb Ruská federace na dočasně okupovaných územích Ukrajiny uspořádá, jejich výsledek bude jediný: všechny ukrajinské regiony budou osvobozeny od ruské okupace a ruské vedení bude pohnáno k soudu za organizaci teroru, válečné zločiny a zločiny proti lidskosti na ukrajinském území.
Proti osobám, které se zapojí do organizace pseudoreferend, budou zahájena trestní řízení. Příslušné ukrajinské orgány vypátrají všechny viníky a poženou je k soudu. Ukrajina vyzývá mezinárodní partnery, aby důrazně odsoudili plány Ruské federace uspořádat nezákonná referenda na dočasně okupovaných územích Ukrajiny, aby uvalili na Rusko nové sankce a uznali jej za stát sponzorující terorismus.

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • July 12, 2024

Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic

  • Hans Weber
  • July 11, 2024

Philippine Embassy in Czech Republic

  • Hans Weber
  • July 11, 2024

Embassy of Finland Prague – Suomen suurlähetystö Praha

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close