Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Z deště pod okap znamená ocitnout se v ještě horší situaci, než jsme do té doby byli. Právě toto se stalo rodině Sulejmanových ze Sýrie. Válka je rozehnala do všech světových stran. Jednomu z bratrů se podařilo dostat se do Německa, druhému i s rodinou na Ukrajinu, třetí je v Iráku a čtvrtý zůstal v Sýrii.
Film ukrajinské režisérky Aliny Horlovy během čtyř let sleduje život rodiny Andrije Sulejmana, který uprchl ze Sýrie do Ukrajiny. Když ruská armáda zaútočila i na jeho druhý domov, Andrij již neutíká, ale rozhodne se pomáhat místním obyvatelům jako dobrovolník Červeného kříže. Dokument sleduje tenkou linii mezi válkou a mírem, tradicí a pokrokem a do kontrastu staví geografickou separaci a rodinnou pospolitost.
Časosběrný dokument Z DEŠTĚ POD OKAP | ЦЕЙ ДОЩ НІКОЛИ НЕ ЗАКІНЧИТЬСЯ, který minulý rok vyhrál Cenu za nejlepší film na festivalu Jeden svět / One World, můžete vidět v rámci Týden ukrajinského filmu v neděli 13. listopadu v kině KINO ATLAS.
Pro letošní festival se nám podařilo vybrat opravdu nejlepší ukrajinské hrané a dokumentární snímky posledních let. Program a vstupenky najdete na webu kina Atlas: http://www.kinoatlas.cz/klient-181/kino-52/stranka-13495.

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • June 14, 2024

Erneuerung der Prager Bushaltestellen schreitet voran

  • Hans Weber
  • June 14, 2024

Polizei gibt Motiv des Amokläufers von der Philosophischen Fakultät bekannt

  • Hans Weber
  • June 14, 2024

“Too Good To Go” App Expands in Czechia: Tackling Food Waste and Supporting Sustainability

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close