Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Měli jsme dnes na velvyslanectví příjemnou návštěvu. Starosta obce Vlkov Jaroslav Veverka a místostarosta Ondřej Tikovský symbolicky předali velvyslanectví výtěžek veřejné sbírky na nákup obranného materiálu pro ukrajinskou armádu. Obec Vlkov podpořila ukrajinské obránce částkou 30 700 korun, za což každému ze 390 obyvatel obce děkujeme!

Připomínáme, že naše velvyslanectví disponuje bankovním účtem (304452700/0300), na který lze zaslat finanční obnos určený pro následný nákup obranného materiálu. Za vybrané peníze shánějí odborníci z českého Ministerstva obrany techniku, kterou Ukrajina požaduje. Již se nám tak podařilo nakoupit vojenský materiál pro Ozbrojené síly Ukrajiny za 952 miliony korun.

Česká vláda ve snaze podpořit podnikatele k zapojení se do sbírky, vyhlásila možnost uplatnit si dar ukrajinské ambasádě jako odpočitatelnou položku ze základu daně.

Více informací na https://www.supportukraine.cz.

Source

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • February 28, 2024

Preparing for the A-bomb

  • Hans Weber
  • February 28, 2024

‘Dune: Part Two’ movie review: Frank Herbert’s sci-fi epic brought to dazzling life in IMAX

  • Hans Weber
  • February 28, 2024

FIM MiniGP Czech Republic Series to launch in 2024

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close