Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Projekt Pohled z Ukrajiny ukazuje kulturní dědictví Ukrajiny před a po ruské vojenské invazi. Od začátku totální války bylo zničeno nebo značně poškozeno 338 ukrajinských historických, architektonických a archeologických památek na území Ukrajiny.
V této budově z 18. století ještě nedávno sídlilo Literární muzeum Hryhorije Skovorody založené v roce 1972. Hryhorij Skovoroda byl ukrajinský filosof, teolog a básník, který ovlivnil mnohé generace Ukrajinců svými myšlenkami o osobní svobodě jakožto největším bohatství každého člověka a důležité roli „spřízněné práci“, která musí bavit a přinášet radost.
V noci na 7. května 2022 zasáhl ruský raketový útok střechu Muzea Hryhorije Skovorody a způsobil požár, který se rozšířil po všech objektech. Budova, kde ukrajinský filosof prožil poslední léta svého života a která uschovávala vzpomínku na prvního ukrajinského filosofa, se sama stala vzpomínkou.

Source

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • October 3, 2022

Czechia’s ruling coalition wins election in Senate

  • Hans Weber
  • October 3, 2022

Czech local elections 2022: 10 Romani men and 3 Romani women are now local assembly members

  • Hans Weber
  • October 3, 2022

Embassy of Denmark in the Czech Republic

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close