Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Už v neděli 28. srpna ve Fóru Karlín vystoupí ukrajinská kapela Boombox. Její frontman a zakladatel Andrij Chlyvňuk letos inspiroval Davida Gilmoura, aby britská hudební skupina Pink Floyd složila po dlouhé pauze novou píseň – „Hey, Hey, Rise up!“

Ruská invaze proti Ukrajina zastihla kapelu na úspěšném turné po Americe. Hudebníci se rozhodli, že se okamžitě vrátí do Kyjeva a zapojí se kyjevské územní domobrany. Brzy poté Chlyvňuk zveřejnil na svém Instagramovém účtu video, kde zpívá ukrajinskou lidovou písničku o červené kalině na centrálním Sofijském náměstí v obleženém ruskou armádou Kyjevě.

Píseň se brzy stala symbolem ukrajinské nezlomnosti a statečnosti v boji proti ruskému agresorovi. Její popularitě ve světě přispěla i kolaborace Chlyvňuka s Pink Floydem, kteří písníčku o kalině přezpívali v angličtině.

Kapela Boombox vyráží na nové evropské turné s cílem vybrat peníze na nákup vojenského materiálu pro ukrajinské obránce.

Source

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • May 28, 2023

Fiala: Einführung des Euro in Tschechien aktuell kein Thema

  • Hans Weber
  • May 28, 2023

Illegale Migration: Deutsch-tschechische Grenze bleibt offen

  • Hans Weber
  • May 28, 2023

Posselt: „Frühling der sudetendeutsch-tschechischen Beziehungen“

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close