Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Už v neděli 28. srpna ve Fóru Karlín vystoupí ukrajinská kapela Boombox. Její frontman a zakladatel Andrij Chlyvňuk letos inspiroval Davida Gilmoura, aby britská hudební skupina Pink Floyd složila po dlouhé pauze novou píseň – „Hey, Hey, Rise up!“

Ruská invaze proti Ukrajina zastihla kapelu na úspěšném turné po Americe. Hudebníci se rozhodli, že se okamžitě vrátí do Kyjeva a zapojí se kyjevské územní domobrany. Brzy poté Chlyvňuk zveřejnil na svém Instagramovém účtu video, kde zpívá ukrajinskou lidovou písničku o červené kalině na centrálním Sofijském náměstí v obleženém ruskou armádou Kyjevě.

Píseň se brzy stala symbolem ukrajinské nezlomnosti a statečnosti v boji proti ruskému agresorovi. Její popularitě ve světě přispěla i kolaborace Chlyvňuka s Pink Floydem, kteří písníčku o kalině přezpívali v angličtině.

Kapela Boombox vyráží na nové evropské turné s cílem vybrat peníze na nákup vojenského materiálu pro ukrajinské obránce.

Source

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • February 27, 2024

GalaEvening MBE

  • Hans Weber
  • February 26, 2024

Generous Hearts, Empty Wallets: The Czech Republic’s Culture of Peer-to-Peer Lending

  • Hans Weber
  • February 26, 2024

Know Your Rights: Landlords Cannot Restrict These Tenant Rights

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close