Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Bezohledná válka, kterou rozpoutalo rusko proti Ukrajině, pohnulo osudem milionů dětí.
Tisíce ukrajinských dětí přišly ve válce o jednoho z rodičů a stovky tisíc dalších čekají na návrat rodiče/ů z fronty. Chtěli jsme jejich čekání trochu zkrátit, a proto jsme se obrátili na Ministerstvo obrany České republiky, zda by nám nepomohlo zorganizovat ozdravný pobyt pro děti ukrajinských vojáček a vojáků, a dostali jsme kladnou odpověď.
30 ukrajinských dětí strávily 14 nádherných dní ve Volareza – Vojenská lázeňská a rekreační zařízení v českých Krkonoších, chodily na výlety do hor a do zoo, večer si posedávaly u taboráku a konečně mohly být znovu dětmi a neřešit dospělé starosti. Vrátily se domů se spoustou pozitivních dojmů a fotografií.
Děkujeme Ministerstvo obrany České republiky, paní ministryni Jana Černochová a především neuvěřitelnému pečujícímu týmu Volareza – hotel VZ Bedřichov (jmenovitě panu řediteli Milanu Lauberovi a paní Michaele Baraníkové), který se o děti bezvadně postaral. Děti a jejich rodiče říkají, že si na českou pohostinnost a krásu české přírody budou ještě dlouho s láskou vzpomínat. Velký dík rovněž patří autobusovému dopravci REGABUS, který zajistil dopravu dětí z Ukrajiny do Krkonoš a zpět.
DĚKUJEME!
_____________________________
Жорстока російська війна забрала дитинство в мільйонів українських дітей. Евакуації, сирени, спання на підлозі чи в ванній, спуски в укриття і тривожні голоси батьків стали невід’ємною частиною їхнього вже не дитячого життя. Сотні тисяч дітей опинилися за кордоном без батька, інші втратили рідних на війні чи чекають маму чи тата додому з фронту. Щоб скоротити останнім чеканням, посольство звернулося до Міністерства оборони Чехії з проханням допомогти організувати літній табір для дітей українських військовослужбовців – і отримало позитивну відповідь.
30 дітей з України провели незабутні два тижні серед гір у чеських Крконошах. Ходили в походи, відвідували зоопарк, палили ватру й переймалися лише своїми дитячими клопотами. Додому повернулися з безліччю вражень і фотографій. Діти ще довго будуть пам’ятати про чеську гостинність та красу місцевої природи.
Посольство України в Чехії дякує Міністерству оборони Чехії та особисто пані міністрині Яні Черноховій і передовсім надзвичайній команді санаторію Volareza – hotel VZ Bedřichov за організацію чудового відпочинку. Дякуємо автобусному перевізникові «Регабус» за забезпечення перевезення дітей на місце відпочинку й назад додому.
P.S. Обов’язково подивіться на відео в першому коментарі!
ДЯКУЄМО!

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • May 30, 2024

Norwegian Embassy in Prague

  • Hans Weber
  • May 30, 2024

Embassy of the Netherlands in Czechia

  • Hans Weber
  • May 30, 2024

Embajada de México en la República Checa

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close