Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Ministr zahraničních věcí Ukrajiny Dmytro Kuleba uskuteční ve dnech 30. – 31. srpna pracovní cestu do České republiky, aby upevnil mezinárodní podporu Ukrajiny a zvýšil sankční tlak na Rusko.

Dmytro Kuleba se zúčastní neformálního jednání ministrů zahraničí členských zemí Evropské unie v Praze, jehož klíčovými tématy budou omezení vydávání víz pro občany Ruské federace a osmý balíček sankcí EU proti Rusku.

Během bilaterálních jednání se setká se svými protějšky z České republiky, Francie, Německa, Nizozemska, Belgie, Gruzie, Moldavska a Kypru a plánována jsou i setkání s nejvyššími představiteli Parlamentu České republiky, jmenovitě s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem a předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou.

Zúčastní se rovněž mezinárodní konference Fórum 2000, jejíž letošní ročník se koná pod názvem Aktuální výzvy demokracie: Jaká by měla být naše odpověď?.

Source

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • September 27, 2023

Štvanice-Brücke wird für den Titel „Bau des Jahres 2023“ nomminiert

  • Hans Weber
  • September 27, 2023

Tschechen spenden Rekordbetrag von über 100 Millionen CZK für kranken Martin

  • Hans Weber
  • September 27, 2023

Prague City Tourism eröffnet neues Touristeninformationszentrum auf Prager Burg

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close