Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Dne 29. srpna si připomínáme památku všech hrdinů, kteří statečně padli v boji za naši svobodu, nezávislost a právo žít ve svém domově po svém, podle svých pravidel. Jsme navždy zavázáni našim hrdinům a jejich odkaz pro nás bude jako maják na cestě k vybudování svobodné a prosperující země.
Památku ukrajinských vojínů a dobrovolníků je možné uctít u symbolického zvonu paměti před budovou Velvyslanectví Ukrajiny v Praze. Originál zvonu je umístěn u Ministerstva obrany Ukrajiny a každý den uctí památku těch, kdo v daný den položil svůj život za vlast. Zvon se vždy rozezní tolikrát, kolik hrdinů ten den zahynulo.
Zvon paměti se stal symbolem úcty a památky na zesnulé ukrajinské vojáky. Doufáme, že i náš zvon se stane pietním místem pro české Ukrajince a jejich přátele.
Čest památce všeсh našiсh vojákyň a vojáků! Sláva a poděkování všem hrdinům, kteří každý den nasazují životy a zajišťují naši bezpečnost.
Foto 2 až 5: @arsenpetrovalex /Instagram

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • February 1, 2023

Latvijas vēstniecība Čehijā / Lotyšské velvyslanectví v České republice

  • Hans Weber
  • February 1, 2023

Embassy of the Netherlands in the Czech Republic

  • Hans Weber
  • February 1, 2023

Izrael v České republice

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close