Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Dne 29. srpna si připomínáme památku všech hrdinů, kteří statečně padli v boji za naši svobodu, nezávislost a právo žít ve svém domově po svém, podle svých pravidel. Jsme navždy zavázáni našim hrdinům a jejich odkaz pro nás bude jako maják na cestě k vybudování svobodné a prosperující země.
Památku ukrajinských vojínů a dobrovolníků je možné uctít u symbolického zvonu paměti před budovou Velvyslanectví Ukrajiny v Praze. Originál zvonu je umístěn u Ministerstva obrany Ukrajiny a každý den uctí památku těch, kdo v daný den položil svůj život za vlast. Zvon se vždy rozezní tolikrát, kolik hrdinů ten den zahynulo.
Zvon paměti se stal symbolem úcty a památky na zesnulé ukrajinské vojáky. Doufáme, že i náš zvon se stane pietním místem pro české Ukrajince a jejich přátele.
Čest památce všeсh našiсh vojákyň a vojáků! Sláva a poděkování všem hrdinům, kteří každý den nasazují životy a zajišťují naši bezpečnost.
Foto 2 až 5: @arsenpetrovalex /Instagram

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • September 27, 2023

Štvanice-Brücke wird für den Titel „Bau des Jahres 2023“ nomminiert

  • Hans Weber
  • September 27, 2023

Tschechen spenden Rekordbetrag von über 100 Millionen CZK für kranken Martin

  • Hans Weber
  • September 27, 2023

Prague City Tourism eröffnet neues Touristeninformationszentrum auf Prager Burg

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close