Lietuvos ambasada Prahoje / Embassy of Lithuania in Prague

Nenechte si ujít 9. ročník největšího českého festivalu ilustrace a komiksu! Mimo jiné zahraniční hosty, festival představí i tvorbu Litevky Eglė Žvirblytė. Umělkyně a ilustrátorka žijící v Londýně je známá svými “neurvalými” postavami, výraznými barvami, silnými kompozicemi a vtipným jazykovým přístupem k velkým tématům.
Studovala v Londýně, poté se přestěhovala do Austrálie, kde působila jako módní scénograf, přičemž teď se hlavně věnuje site-specific umělecké instalaci. Kromě Londýna a Melbourne žila Egle v Tokiu, na Bali a v Barceloně, nyní se pohybuje mezi Vilniusem a Spojeným Královstvím. Egle spolupracuje se zavedenými světovými klienty z oblasti brandingu, reklamy a produktového designu.
O LUSTRu:
Hlavní výstava s názvem Divočáci zmapuje českou tradici expresivní ilustrace od Jiřího Šalamouna a Václava Kabáta po dnešní mladé tváře. Ilustrátorka Saki Matsumoto pro festival vybere to nejzajímavější ze současné ilustrátorské scény v Japonsku a výstavní sekce Showcase mladých talentů dá prostor tomu nejčerstvějšímu z české i zahraniční scény. Mezi dalšími zahraničními hosty budou Andrew Tseng, Paul Waak a Sarah Maria Schmidt. Ilustrátory z Ukrajiny zastoupí výstava válečných plakátů, které budete během festivalu moci zakoupit v benefiční dražbě.
Můžete se těšit také na dílny pro dospělé i děti, prezentace, živá komiksová čtení a setkání s autory, které jste si vždycky přáli potkat.
Festival připravuje rovněž doprovodný program sestávající z přednášek, workshopů, prezentací, živých komiksových čtení a diskuzí s hosty festivalu.
Více o tvorbě Eglė Žvirblytė: https://www.eglezvirblyte.com/
V galerii najdete pozvánku na letošní ročník, a fotorafie z minulého LUSTRu.

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • June 13, 2024

Stausee mit Freizeitwert

  • Hans Weber
  • June 13, 2024

Bekanntes Kaufhaus Máj im Zentrum von Prag öffnet am 24. Juni wieder seine Tore

  • Hans Weber
  • June 13, 2024

Prager Zoo feiert erstes in Tschechien geborenes Wombat-Baby

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close