Lietuvos ambasada Prahoje / Embassy of Lithuania in Prague

Nenechte si ujít 9. ročník největšího českého festivalu ilustrace a komiksu! Mimo jiné zahraniční hosty, festival představí i tvorbu Litevky Eglė Žvirblytė. Umělkyně a ilustrátorka žijící v Londýně je známá svými “neurvalými” postavami, výraznými barvami, silnými kompozicemi a vtipným jazykovým přístupem k velkým tématům.
Studovala v Londýně, poté se přestěhovala do Austrálie, kde působila jako módní scénograf, přičemž teď se hlavně věnuje site-specific umělecké instalaci. Kromě Londýna a Melbourne žila Egle v Tokiu, na Bali a v Barceloně, nyní se pohybuje mezi Vilniusem a Spojeným Královstvím. Egle spolupracuje se zavedenými světovými klienty z oblasti brandingu, reklamy a produktového designu.
O LUSTRu:
Hlavní výstava s názvem Divočáci zmapuje českou tradici expresivní ilustrace od Jiřího Šalamouna a Václava Kabáta po dnešní mladé tváře. Ilustrátorka Saki Matsumoto pro festival vybere to nejzajímavější ze současné ilustrátorské scény v Japonsku a výstavní sekce Showcase mladých talentů dá prostor tomu nejčerstvějšímu z české i zahraniční scény. Mezi dalšími zahraničními hosty budou Andrew Tseng, Paul Waak a Sarah Maria Schmidt. Ilustrátory z Ukrajiny zastoupí výstava válečných plakátů, které budete během festivalu moci zakoupit v benefiční dražbě.
Můžete se těšit také na dílny pro dospělé i děti, prezentace, živá komiksová čtení a setkání s autory, které jste si vždycky přáli potkat.
Festival připravuje rovněž doprovodný program sestávající z přednášek, workshopů, prezentací, živých komiksových čtení a diskuzí s hosty festivalu.
Více o tvorbě Eglė Žvirblytė: https://www.eglezvirblyte.com/
V galerii najdete pozvánku na letošní ročník, a fotorafie z minulého LUSTRu.

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • September 29, 2023

주체코 대한민국대사관 Korean Embassy in Prague

  • Hans Weber
  • September 29, 2023

Embassy of Finland Prague – Suomen suurlähetystö Praha

  • Hans Weber
  • September 29, 2023

Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Czech Republic

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close