Moje Vánoce v Egyptě

Jitka miluje Egypt a její oslava Vánoc v roce 2021 v Egyptě

hurgada

Hurgáda, dříve malá rybářská vesnice se postupem času změnila v moderní letovisko lákající tisíce turistů z celého světa. Mezi významné památky v Hurgádě patří mešita El Nasr Way v El Dahar, dále hlavní ulice a bazar. Ve městě působí řada významných škol z oblasti potápění, surfování  a plachtění.

Pohodovou dovolenou jsem strávila v moderním  přímořském hotelu  s názvem Titanic Resort&Aqua Park. Hotel nabízí prvotřídní služby a v období vánoc vás překvapí vánoční atmosférou a bohatým program v duchu křesťanských vánoc. Úžasné dorty a jejich barevná pestrost, včetně vynikající chutí vás doslova omráčí. V daném resortu jsou bazény a dětské relaxační zóny.

Jitka ráda a často navštěvuje Egypt, kde si dokáže odpočinout a načerpat nové síly. 

Z jedné strany obklopuje egyptskou Hurghadu několik kilometrů táhnoucí se pobřeží omývané Rudým mořem a z druhé strany poušť a hory. Právě zmiňované pobřeží s pozvolným vstupem do vody ocení hlavně rodiny s dětmi. Okolí Hurghady nabízí obrovský počet míst opředených mnoha tajemstvími, které byste neměli vynechat. Určitě mezi významné památky, které by jste měli navštívit patří Údolí králů a královen či chrámový komplex Karnak.

Cairo, neboli Káhira je hlavní město, kde žije 17 mil. obyvatel.  Město bylo založeno r. 969 šíítskými Fátimovci na místě starého křesťanského města Babylon. Káhira je hodně různorodá a magická. Na nábřeží  Káhiry stojí luxusní  velké hotely a opodál od Nilu jsou prašné ulice, skládky a chudoba. Káhira se rozprostírá  na obou březích Nilu a je úchvatná svou pestrostí. 

V Káhiře jezdí velké množství aut a tempo dopravy je živelné a neustále pulsující. Troubí se často a dopravní nehody jsou řídkým jevem. Pro Evropana je to nepochopitelné. Ale po Káhiře se dá také jezdit i metrem, taxíky a místní hromadnou dopravou. Taxíky jsou levné  a autobusy jsou oproti tomu plné místních cestujících. Lidé jsou zde milí a ochotní. Já jsem zde měla také štěstí a poznala člověka, který mi ukázal Egypt v plné kráse.

Mokattam je kopec, který se nachází v jihovýchodní Káhiře a z jeho vrcholku je nádherný pohled na celou Káhiru.

Dalším historickým městem, které byste měli také navštívit je Alexandrie 

Alexandrie je hodně ovlivněna evropskou kulturou. Město bylo založeno Alexandrem Velikým,roku 332 před naším letopočtem. Podél moře se táhne jedna část nazvaná  Corniche, která je výrazně ovlivněna řeckou kulturou. Pravou tvář Alexandrie můžete spatřit na periferii, kde hodně lidí žijí ve slumech.


Alexandrie má dva přístavy, Západní a Východní. Do Západního přístavu míří všechny dopravní a výletní lodě. Východní přístav je určen pro lodě rybářské. V Alexandrii je metro i systém tramvají, které jezdí za 3 koruny a jsou barevně a cenově rozlišené.

hotelHotel San Stefano se nachází na Grand Plaza. Hotel je moderní a jeho kuchyně odpovídá mezinárodním standardům. Hotel má bohatou historii slavných osobností, které zde v minulých letech pobývaly. Klientelu většinou tvoří hosté ze Saudské Arábie, Kataru a Evropy. 

Citadel of Qaitbay je obranná pevnost z 15tého století, postavena v letech 1477 a 1479. Stojí na pobřeží Středozemního moře v Alexandrii.

Pro milovníky mořské fauny je připraveno Hydrobiologické muzeum s padesáti akvárii plnými ryb, mušlí, škeblí či mořských hub. Muzeum krásného umění láká milovníky malířství a obrazů.

Stará architektura se kloubí s moderní architekturou a vytváří jeden celek. 

Egypt je moderní země s velkým potenciálem rozkvětu v oblasti turistiky i obchodu.

Jitka Tomečková / Shams

Source

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • May 22, 2024

Norwegian Embassy in Prague

  • Hans Weber
  • May 22, 2024

Embassy of Kazakhstan to the Czech Republic

  • Hans Weber
  • May 22, 2024

Izrael v České republice

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close