The Call Center conference this year was about artificial intelligence as well as humans


Letošní 23. ročník konference Call Centra, kterou pořádá ADMEZ od roku 2001, se tento rok konala 2. listopadu v pražském hotelu Clarion,  a to  na téma „Lidská práce versus umělá inteligence“.   První blok konference byl obecnější a věnoval se hlavně trendům. Zabýval se i otázkou jak dosáhnout skutečné digitální transformace. „Zákazníci dnes poptávají komunikační platformy poskytující nejen bezbřehou flexibilitu v oblasti komunikačních kanálů, zapojení AI, digitalizace, ale především řešení, jenž jim umožní konsolidovat informace a data vedoucí k efektivní komunikaci s jejich klienty. Tímto řešením může být právě cloudová CPaaS = Communication Platform as a Servicem,“ přibližil Marcel Vejmelka (Soitron).  Druhý blok konference se týkal případových studií. Představena byla analýza komunikace v Seznamu.cz, zákaznická podpora v oblasti hazardu nebo nábor operátorů call centra ve velkém pivovaru. Nechyběla ani problematika zaměstnávání handicapovaných osob.  Odpolední program zahájil druhý zahraniční řečník Stefan Kolle z Německa s personalizovanou cestou zákazníka a po něm proběhl mimo jiné „duel“ dvou přednášek na věčné téma outsourcing versus inhouse řešení. Závěr konference obstarl Miloš Čermák, který promluvil na téma umělé intelligence.

Kromě přednášek se hosté na konferenci mohli účastnit několika pracovních workshopů, které si připravili technologičtí partneři. Poprvé od roku 2014 se naopak na konferenci nevyhlašovaly výsledky soutěže Czech Contact Center Award. Ty čeká samostatná akce v druhé polovině listopadu.
JK

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • April 8, 2024

Neorenaissance mit Biergarten und Geschichtsbewusstsein

  • Hans Weber
  • April 8, 2024

Tatra Trucks investiert 700 Mio. CZK in die Zukunft des Werkes in Kopřivnice

  • Hans Weber
  • April 8, 2024

Umfrage: Tschechischer Präsident Pavel bleibt der Politiker mit dem höchsten Vertrauen in der Bevölkerung

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close