Velvyslanectví Japonska v České republice

34. ročník Mezinárodního festival loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň v rámci dlouho připravovaného zaměření na japonské loutkářství představí několik význačných představitelů tohoto umění: předního japonského herce a režiséra, prezidenta UNIMA Japan, pana Kusunoki Tsubame, jednu z nejvýznamnějších představitelek moderního japonského loutkového divadla paní Miyako Kurotani, mistra vodění tradičních Marionet Edo pana Koichi Iimuro a soubor Marionette Minomuchi a mistra stylu Kuruma Ningyo pana Koryu Nishikawu V.
Kusunoki Tsubame vystoupí 9. 6. a 11. 6. v Divadle Alfa a Muzeu loutek Plzeň, Miyako Kurotani 9. 6. a 10. 6. v sále Moving Station Plzeň, Marionette Minomuchi 4. 6. na Jiráskově náměstí a 10. 6. v Divadle Alfa a Kuruma Ningyo 11. 6. a 12. 6. v Divadle Alfa.
Kromě zmíněných umělců bude festival hostit také přední japonskou producentku Tamiko Onagi (členka mezinárodních komisí UNIMA), členy tokijského Divadla PUK a japonské grafiky a designéry.
Součástí festivalu budou také workshopy manipulace s loutkami Marionety EDO a Kuruma Ningyo.
Program japonských umělců a předprodej vstupenek lze najít na stránkách festivalu www.skupovaplzen.cz

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • May 30, 2024

Norwegian Embassy in Prague

  • Hans Weber
  • May 30, 2024

Embassy of the Netherlands in Czechia

  • Hans Weber
  • May 30, 2024

Embajada de México en la República Checa

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close