Embassy of Sweden in Czechia

Ministryně zahraničí Ann Linde se v Praze účastní dvoudenního neformálního setkání ministrů EU zvaného Gymnich, na které plynule naváže mezinárodní konference Forum 2000.
🌍🇺🇦 Hlavním tématem byl včera vztah EU k africkým státům. Mnoho států v Africe čelí potravinové krizi způsobené ruskou agresí v Ukrajině. V mnoha afrických zemích se bohužel šíří ruská propaganda, která tvrdí, že za současnou inflaci a nedostatek potravin v regionu mohou evropské sankce. Těmto naprosto lživým tvrzením musí Evropa oponovat. Rusko bombarduje přístavy a cesty, Rusko zabíjí civilní obyvatelstvo.
Dnes jednání pokračují, vztah k Rusku a ruské agresi bude pochopitelně i dnes klíčovým bodem setkání, řeší se mimo jiné i vydávání turistických víz či další možnosti sankcí.
Gymnich je také jedinečnou příležitosti krátce projednat důležité otázky s jednotlivými 🇪🇺 kolegy. Děkujeme Česku za skvělou organizaci a vřelé přijetí! 🇨🇿👏
@eu2022_cz @swedishmfa @mzvcr @jan_lipavsky

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • September 30, 2022

Will Erdogan head to the EU summit in Prague? Ankara’s ambassador says the relationship with Brussels should strengthen

  • Hans Weber
  • September 30, 2022

Latvijas vēstniecība Čehijā / Lotyšské velvyslanectví v České republice

  • Hans Weber
  • September 30, 2022

Der Prager Zoo eröffnet ein neues Zuhause für Gorillas

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close