Embassy of Sweden in Czechia

Ministryně zahraničí Ann Linde se v Praze účastní dvoudenního neformálního setkání ministrů EU zvaného Gymnich, na které plynule naváže mezinárodní konference Forum 2000.
🌍🇺🇦 Hlavním tématem byl včera vztah EU k africkým státům. Mnoho států v Africe čelí potravinové krizi způsobené ruskou agresí v Ukrajině. V mnoha afrických zemích se bohužel šíří ruská propaganda, která tvrdí, že za současnou inflaci a nedostatek potravin v regionu mohou evropské sankce. Těmto naprosto lživým tvrzením musí Evropa oponovat. Rusko bombarduje přístavy a cesty, Rusko zabíjí civilní obyvatelstvo.
Dnes jednání pokračují, vztah k Rusku a ruské agresi bude pochopitelně i dnes klíčovým bodem setkání, řeší se mimo jiné i vydávání turistických víz či další možnosti sankcí.
Gymnich je také jedinečnou příležitosti krátce projednat důležité otázky s jednotlivými 🇪🇺 kolegy. Děkujeme Česku za skvělou organizaci a vřelé přijetí! 🇨🇿👏
@eu2022_cz @swedishmfa @mzvcr @jan_lipavsky

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • February 6, 2023

Wiener Alt-Magistratsdirektor Hechtner mit Preis der Stadt Brünn ausgezeichnet

  • Hans Weber
  • February 6, 2023

Eierpreise im Handel weiter am Steigen, Preisunterschied zu Kleinbauern nur noch minimal

  • Hans Weber
  • February 6, 2023

Polizei nahm im vergangenen Jahr rund 14.000 Migranten an der Grenze zur Slowakei fest

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close