Embassy of Sweden in Czechia

Ministryně zahraničí Ann Linde se v Praze účastní dvoudenního neformálního setkání ministrů EU zvaného Gymnich, na které plynule naváže mezinárodní konference Forum 2000.
🌍🇺🇦 Hlavním tématem byl včera vztah EU k africkým státům. Mnoho států v Africe čelí potravinové krizi způsobené ruskou agresí v Ukrajině. V mnoha afrických zemích se bohužel šíří ruská propaganda, která tvrdí, že za současnou inflaci a nedostatek potravin v regionu mohou evropské sankce. Těmto naprosto lživým tvrzením musí Evropa oponovat. Rusko bombarduje přístavy a cesty, Rusko zabíjí civilní obyvatelstvo.
Dnes jednání pokračují, vztah k Rusku a ruské agresi bude pochopitelně i dnes klíčovým bodem setkání, řeší se mimo jiné i vydávání turistických víz či další možnosti sankcí.
Gymnich je také jedinečnou příležitosti krátce projednat důležité otázky s jednotlivými 🇪🇺 kolegy. Děkujeme Česku za skvělou organizaci a vřelé přijetí! 🇨🇿👏
@eu2022_cz @swedishmfa @mzvcr @jan_lipavsky

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • May 28, 2023

Fiala: Einführung des Euro in Tschechien aktuell kein Thema

  • Hans Weber
  • May 28, 2023

Illegale Migration: Deutsch-tschechische Grenze bleibt offen

  • Hans Weber
  • May 28, 2023

Posselt: „Frühling der sudetendeutsch-tschechischen Beziehungen“

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close