Embassy of Sweden in Czechia

Ministryně zahraničí Ann Linde se v Praze účastní dvoudenního neformálního setkání ministrů EU zvaného Gymnich, na které plynule naváže mezinárodní konference Forum 2000.
🌍🇺🇦 Hlavním tématem byl včera vztah EU k africkým státům. Mnoho států v Africe čelí potravinové krizi způsobené ruskou agresí v Ukrajině. V mnoha afrických zemích se bohužel šíří ruská propaganda, která tvrdí, že za současnou inflaci a nedostatek potravin v regionu mohou evropské sankce. Těmto naprosto lživým tvrzením musí Evropa oponovat. Rusko bombarduje přístavy a cesty, Rusko zabíjí civilní obyvatelstvo.
Dnes jednání pokračují, vztah k Rusku a ruské agresi bude pochopitelně i dnes klíčovým bodem setkání, řeší se mimo jiné i vydávání turistických víz či další možnosti sankcí.
Gymnich je také jedinečnou příležitosti krátce projednat důležité otázky s jednotlivými 🇪🇺 kolegy. Děkujeme Česku za skvělou organizaci a vřelé přijetí! 🇨🇿👏
@eu2022_cz @swedishmfa @mzvcr @jan_lipavsky

Recent posts

See All
  • Hans Weber
  • April 19, 2024

Czech Prime Minister Fiala Raises Concerns About Russian Influence in the EU Following Brussels Summit

  • Hans Weber
  • April 19, 2024

Prague’s Transit Evolution: Driverless Metro Future and an €8.6 Billion Tender

  • Hans Weber
  • April 19, 2024

Winter’s Grip: Meteorologists Issue Warning of Intense Snowfall in the Czech Republic

Prague Forum Membership

Join us

Be part of building bridges and channels to engage all the international key voices and decision makers living in the Czech Republic.

Become a member

Prague Forum Membership

Join us

    Close